Metabo 18V Impact Drill/Driver MET18BL2MB2HD5.5AG (Kit)
Cordless Hammer Drill SB 18 LTX BL I: 130 Nm Brushless hammer drill with maximum power for demanding applications, Hammer drill function for drilling in masonry, Selectable "impuls" mode for removal of stubborn screws and for spot-drilling on smooth surfaces. Cordless Impact Wrench SSW 18 LTX 300 BL: Compact cordless impact driver with 1/2" male square and 300 Nm, versatile application, Unique Metabo brushless motor for quick work progress and highest efficiency for any application.
1 x 18 V CHARGER ASC 55, 12-36 VPatented AIR COOLED technology for speedy charging and long service life
TECHNICAL SPECIFICATIONS
Warranty Years
3
Mfr No
MET18BL2MB2HD5.5AG
Delivery Information
Payment & Security
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Mastercard
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
BLACKWOODS